Територіальні геоінформаційні системи
Ключові слова:
land management and real estate, statistical reportingАнотація
Забезпечення достовірними та актуальними даними для прийняття управлінських рішень ‑ це фундамент для раціональної та ефективної державної політики у сфері управління земельними ресурсами і взагалі нерухомим майном.
В Україні власники та балансоутримувачі об’єктів нерухомого майна, інженерних мереж, шляхів та комунікацій не завжди мають інформацію про свої об’єкти із прив’язкою до існуючої геодезичної мережі та не вчиняють дій щодо внесення таких відомостей до відповідних кадастрів. Слід окремо зауважити, що в земельному та містобудівному кадастрах майже відсутня інформація про більшість інженерних мереж, шляхів та комунікацій та їх режимотвірні охоронні зони. Відсутність цієї інформації про інженерні мережі та комунікації унеможливлює ефективну роботу щодо планування та розвитку територій України. Аналіз існуючих кадастрів також показує недосконалість підходу до формування об’єктів земельних відносин та внесення інформації про фактичні землекористування (інформація про земельну ділянку, на якій розташовано об’єкт нерухомого майна, вноситься, як правило, за ініціативи власника такого майна, а не за ініціативи власника земельної ділянки), що, у свою чергу, є основною причиною недоотримання сплати за землю бюджетами різних рівнів. У статті наведено аналіз стану сучасного муніципального геоінформаційного забезпечення діяльності територіальних громад в Україні, запропоновано першочергові шляхи його розбудови на основі існуючих технічних матеріалів та нової бази даних, створеної із застосуванням сучасних технологій. Такі геоінформаційні системи тим більш актуальні в умовах проведення адміністративно-територіальної реформи в Україні і придатні до застосування пу разі об’єднання територіальних громад.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права