Особливості формування вибору організаційно-технологічних рішень реконструкції діючих промислових підприємств
DOI:
https://doi.org/10.30838/J.BPSACEA.2312.221019.38.520Ключові слова:
організаційно-технологічні рішення, реконструкція, промислове підприємствоАнотація
Постановка проблеми. Реконструкція діючих промислових підприємств поряд з новим будівництвом в умовах економіки, що бурхливо розвивається, має першорядне значення. Зміна умов експлуатації та функціонального призначення будівельних споруд, внаслідок впровадження нових технологій, в ряді випадків вимагає проведення для них додаткових заходів.Установка додаткового обладнання призводить до збільшення навантажень, зміни їх місця докладання і характеру, внесення поправок в розрахункові схеми, що може викликати необхідність попереднього посилення конструкцій будівельних споруд. У процесі реконструкції будівельні споруди повинні бути приведені у відповідність до вимог діючих нормативних документів в змінених умовах експлуатації. Об'ємно-планувальні та конструктивні рішення, що реконструюються обмежують можливість використання оптимальних комплектів будівельних машин і потокової організації будівельно-монтажних робіт, що призводить до підвищеної трудомісткості виконання робіт, непродуктивних витрат робочого часу, низькою ефективності використання будівельних машин і, як наслідок, до суттєвих економічних втрат в будівельних і монтажних організаціях, які в ряді випадків не компенсуються діючими поправочними коефіцієнтами кошторисних норм. Вибір організаційно-технологічних рішень залежить від багатьох факторів, тільки проаналізувавши їх комплексно можна прийти до прийняття оптимального рішення.Мета роботи – виявлення особливостей формування організаційно-технологічних рішень реконструкції діючих промислових підприємств. Висновки. Проаналізувавши особливості проведення реконструкції діючих підприємств, визначено основні фактори, що дозволяють використовувати переваги комплексного підходу до оцінки і вибору технічних і організаційно-технологічних рішень на всіх стадіях ремонтно-будівельного виробництва – при розробці проектних пропозицій, у процесі проектування, організаційно-технологічної підготовки і здійсненні капітального ремонту та реконструкції промислових підприємств.
Посилання
Belokon A.I. Organizatsionno-tekhnologicheskie aspekty obosnovaniya kachestvennogo i kolichestvennogo sostava stroitelnykh mashin dlya rekonstruktsii :avtoref. diss. [Organizational and technological aspects of substantiation of qualitative and quantitative composition of construction machinery for reconstruction : author’s abstract]. Kharkov State Technical University of Construction and Architecture, Kharkov, 1998, 34 p. (in Russian).
Goncharenko D.F. Organizatsionno-tekhnologicheskie sistemy nadezhnosti vremennykh parametrov rekonsruktsii predpriyatiy mashinostroeniya [Organizational and technological systems of reliability of time parameters of reconstruction of engineering enterprises]. Kyiv : UMK VO Publ., 1990, 53 p. (in Russian).
Davydov V.A., Kontorchik A.Ya. and Shevchenko V.A. Montazh konstruktsiy rekonstruiruemykh promyshlennykh predpriyatiy [Installation of structures of reconstructed industrial enterprises]. Moscow : Stroyizdat Publ., 1987,
208 p. (in Russian).
Donenko V.I., Ishchenko O.S. and Grin O.O. Vyznachennia obsiahiv zaluchennia BMR budivelnymy orhanizatsiiamy za subpidriadom [Determining the scope of construction works
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права