Історія кафедри архітектури
DOI:
https://doi.org/10.30838/J.BPSACEA.2312.220920.23.673Ключові слова:
кафедра, історія, архітектура, містобудування, академіяАнотація
Історія кафедри архітектури починається з перших днів створення ДІБІ (зараз ДВНЗ ПДАБА). За 90 років існування кафедра пройшла великий і важливий для академії і, зокрема, архітектурного факультету, факультету промислового та цивільного будівництва і факультету цивільної інженерії та екології, шлях свого становлення і розвитку. Наукові роботи кафедри архітектури використані в проектуванні, будівництві і реконструкції житлових, цивільних і промислових будівель на території всіх функціональних зон багатьох міст колишнього СРСР і нинішньої України. Розробки колективу кафедри впроваджені в генеральні плани Москви, Риги, Таллінна, Вільнюса, Лієпаї, Кишинева, Баку, Нальчика, Дніпропетровська, Тернополя, Хмельницького, Івано-Франківська, Ужгорода, Луганська, Севастополя, Ялти, Керчі та багатьох інших. Результати досліджень публікувалися в наукових збірниках, журналах і в окремих монографіях, а також обговорювалися на конференціях різних рівнів, що відбуваються по всьому світу. Співробітники кафедри брали особисту участь у роботі наукових конференцій в Австрії, Угорщині, Іспанії, Швеції та Чехії. Під керівництвом співробітників кафедри захищено понад 20 кандидатських дисертацій. На кафедрі працювали раніше і працюють нині дійсні та почесні члени та члени-кореспонденти таких академій як: Міжнародна академія безпеки життєдіяльності, Академія будівництва України та Інженерна академія. Наразі колектив кафедри архітектури докладає багато зусиль, щоб студенти і випускники пишалися своєю академією, виконуючи грамотно і на сучасному рівні роботи з реконструкції та нового будівництва на будь-яких інфраструктурних об'єктах сучасних міст.Посилання
DMA [DMA]. SkyscraperPage : web-site. URL : http://415.dsma.dp.ua/home/kafedra/istoria-kafedri (Accessed : 20.08.2020). (in Ukrainian)
Bolshakov V.I., Savitskyi N.V., Chelnokov A.V. and Sankov P.N. Vektor arkhytekturnoho obrazovanyya – prahmatyzm yly kontseptsyya [Vector of architectural education - pragmatism or concept]. Visnyk Prydniprovsʹkoyi derzhavnoyi akademiyi budivnytstva ta arkhitektury [Bulletin of the Prydniprovsk State Academy of Civil Engineering and Architecture]. 2009, no. 1–3, pp. 14–22. (in Russian).
Danishevskyi V.V. Stroitel'naya mekhanika na sluzhbe zdorov'ya [Building mechanics at the service of health]. Molodiy budível'nik [Young builder]. 09.11.2011, no. 16–17, p. 3. (in Russian).
Warsaw University of Technology. SkyscraperPage : web-site. URL : https://www.pw.edu.pl/engpw (Accessed : 30.07.2020).
DVNZ PDABA – PSACEA [SHEI PSACEA – PSACEA]. SkyscraperPage : web-site. URL : https://pgasa.dp.ua/ department/budmeh/ (Accessed : 20.08.2020). (in Ukrainian).
RWTH AACHEN UNIVERSITY. SkyscraperPage: web-site. URL: https://www.rwth-aachen.de/go/id/a/?lidx=1 (Accessed : 30.07.2020).
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права