Петриківський розпис – перлина народного мистецтва світового рівня
Ключові слова:
Петриківський розпис, настінний розпис, традиції українського народу, українська хата, декоративне малюванняАнотація
Досліджується історія Петриківського розпису, його особливості та тенденції у художньому осмисленні, сучасні досягнення, визначення як духовної культурної спадщини України.
Посилання
Бабенко В. А. Этнографический очерк народного быта Екатеринославского края. Днепропетровский национальный исторический музей им. Д. И. Яворницкого. – Харків, 2013. – 152 с.
Вовк Х. В. Студії української етнографії та антропології. – К. : Мистецтво, 1995. – 324 с.
Данилюк А. Г. Українська хата [Текст] / А. Г. Данилюк. – К. : Наук. думка, 1991. – 110 с.
Данилюк А. Г. Давня архітектура українського села. Етнографічний нарис. − К. : Техніка, 2008. – 256 с.
Євсєєва Г. П. Українська хата як об’єкт матеріально-духовної культури у вивченні історії українського етносу // Україна в етнокультурному вимірі століть. До 175-річчя з дня народження видатного українського етнографа Павла Чубинського : зб. наук. праць. – К. : Інститут етнології та краєзнавства, 2014. – Вип. 3. – С. 272 – 280.
Етнографія України [Текст] : навч. посіб. для студ. вищ. навч. закл. / за ред. С. А. Макарчука. − 2-е вид., переробл. і допов. − Львів : Світ, 2004. – 518 с.
Прибега Л. В. Народное зодчество Украины.- К. : Будівельник,1987. − 104 с.
Петриківський розпис включено ЮНЕСКО до Списку нематеріальної культурної спадщини людства [Текст з екрану] // Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=246896748
Самойлович В. П. Народное архитектурное творчество Украины. − К. : Будівельник,1989. – 344 с.
Таранушенко С. А. [Текст] // Енциклопедія українознавства. У 10 т. / Головний редактор Володимир Кубійович. − Париж; Нью-Йорк : Молоде життя, 1954 − 1989.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права