Еволюція української хати згідно з регіоном розташування (початок ХVII – кінець ХІХ ст.)
Ключові слова:
народна архітектура України, еволюція української хати, Лісова смуга, смуга Лісостепу, Степова смуга, будівельні матеріали, інтер’єрАнотація
Розглянуто еволюцію української хати згідно з регіоном розташування: у Лісовій, Лісостеповій чи Степовій смузі в період з ХVII до ХІХ ст. Вказано на специфіку використання будівельних матеріалів. Відзначено типологічну єдність внутрішнього планування та інтер’єру. Українська хата – символ українського народу, його культури і добробуту.
Посилання
Данилюк А. Г. Українська хата / А. Г. Данилюк – К., 1991. – 232 с.
Енциклопедія українознавства. – Л., 1994.
Етнографія України : навч. посіб. / За ред. проф. С. А. Макарчука. – Л. : Світ, 2004. – 520 с.
Здоровега Н. І. Нариси народної обрядовості на Україні / Н. І. Здоровега. −К., 1997 – 254 с.
Київ. Енциклопедичний довідник. – К. : УРЕ, 1981. – 428 с.
Лозко Г. С. Українське народознавство / Г. С. Лозко. – Х. : Див, 2005. – 472 с.
Стражний О. С. Український менталітет: Ілюзії. Міфи. Реальність / О. С. Стражний. – К. : Книга, 2008. – 368 с.
Українське народознавство : навч. посіб. / За ред. С. П. Павлюка. – К. : Знання, 2006. – 568 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права