Рецепція поняття ноосфери в сучасному дискурсі
Ключові слова:
ноосфера, біосфера, розвиток людства, коеволюція, суспільство, екологічна культура, екологічна свідомістьАнотація
Проаналізовано існуючі в сучасному суспільстві поняття «Ноосфера» та його рецепції. Поняття «Ноосфера» та ноосферний розвиток людства нероздільно повязані з формуванням екологічної світомості та культури суспільства.
Посилання
Киселев Н. Н. Мировоззрение и экология / Н. Н. Киселев – К. : Наук. думка, 1990. – 216 с.
Вернадский В. И. Биосфера и ноосфера / В. И. Вернадский – М. : Наука, 1989. – 261 с.
Складановська М. Г. Людина і світ. Вступ до екологічної психології : навч. посіб. / М. Г. Складановська. – Д. : НГУ, 2006. – 144 с.
Моисеев Н. Н. Быть или не быть… человечеству? / Н. Н. Моисеев – М. : б/и, 1999. – 288 с.
Швейцер А. Культура и этика / Альберт Швейцар; пер. с нем. Н. А. Захарченко, Г. В. Колшанского. – М. : Прогрес, 1973. – 343 с.
Симкин Г. Н. Рождение этосферы / Г. Н. Симкин // Вопр. философии. – 1992. – № 3. – С. 95 − 103.
Шестопалов В. Керована коеволюція як стратегія подолання глобальної екологічної кризи / В. Шестопалов // Вісн. НАН України. – 2008. – № 5. – С. 3 − 9.
Халапсис В. С. Концепция ноосферы: современный взгляд / В. С. Халапсис // Філософія, культура, життя: міжвуз. зб. наук. пр. Вип. 11 – Д.: НМетАУ, 2001. – С. 70 − 78.
Фесенкова Л. Учение о ноосфере в современной экологической ситуации / Л. Фесенкова // Высшее образование в России. – 2008. – № 1. – С. 142 − 147.
Корсак К. Коли настане мир між екологією та економікою? / К. Корсак // Наук. світ. – 2009. – № 9. – С. 2 − 4.
Юрченко Л. І. Екологічна культура в контексті екологічної безпеки : моногр. / Л. І. Юрченко. – К. : ПАРАПАН, 2008. – 296 с.
Игорнов И., Шадура В., Шевченко А. Наукометрия против инсинуаций // Зеркало недели. – 2013. –19 октября. – С. 11.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права