Очікувана доходність, вартість та знос об’єкту оцінки
Ключові слова:
залишкова вартість заміщення, знос, метод (ефективного) строку життя, ставка дисконту, крива зносу, Професійні Стандарти оцінки RICSАнотація
Розглянуто теоретичні аспекти визначення зносу спеціалізованих об’єктів методом (ефективного) строку життя. Наведено математичний вираз зносу, заснований на очікуваній здатності об’єкта генерувати дохід. Показано, що знос є функцією як залишкового строку економічного життя, так і ставки дисконту та очікуваного характеру зміни майбутнього доходу від об’єкта. Розглянуто деякі окремі моделі залежності зносу від часу та характеру зміни доходу. Проаналізовано практичну можливість застосування таких моделей.
Посилання
Національний стандарт № 2 «Оцінка нерухомого майна», затверджений Постановою КМ України № 1442 від 28.10.2004 р.
Руководство по оценке 6: Оценка методом определения стоимости замещения с учетом износа для целей подготовки финансовой отчетности. Профессиональные Стандарты оценки RICS. Март 2012 г. / Пер. с англ. RICS Россия и СНГ.
Драпіковський О., Іванова І. Визначення ринкової вартості фізичних складових рухомого майна. – Планується до публікації у «Державному інформаційному бюлетені про приватизацію», № 6 (250), червень 2013 р.
Ковалев В. В. Финансовый анализ: Управление капиталом. Выбор инвестиций. Анализ отчетности. – 2-е изд., перераб. и доп. – М. : Финансы и статистика, 1997. – 512 с.
Маркус Я. И. Оценка физического износа // Практика оценки. – К. Экономика. – 2007. – № 12(15). – 75 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права