Дослідження алгоритмів нечіткої кластеризації в задачах аналізу якості антрацитів
Ключові слова:
кластерний аналіз, кластер, нечітка кластеризація, алгоритм fcm, субтрактивна кластеризація, центр кластера, структури антрацитівАнотація
Стаття присвячена дослідженню алгоритмів нечіткої кластеризації в задачах аналізу якості антрацитів. Для дослідження було реалізовано два алгоритми нечіткої кластеризації: середніх та субтрактивний метод нечіткої кластеризації в задачах аналізу якості антрацитів.
Посилання
Классификация и кластер / Под ред. Дж. Вэн Райзина. – М.: Мир, 1980. – 392 с.
Леоненков А. В. Нечеткое моделирование в среде MATLAB и fuzzyTECH. – СПб. : БХВ. – Петербург, 2003. – 736 с.
Мандель Н. Д. Кластерный анализ. – М. : Финансы и статистика, 1988. – 176 с.
Новікова К. Ю., Михальов О. І. Дослідження алгоритмів нечіткої кластеризації в задачах аналізу металографічних зображень // Системные технологии. Регионал. межвуз. сб. науч. раб. – Вып. 6 (77). – Д. 2011.
Фетисова О. Ю. Синтез и свойства пористых углеродных материалов из природных графитов и антрацитов. : Автореф. дис. канд. хим. наук. – Красноярск, 2012. – 21 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права