Соціальна та інформаційна природа джерела
Ключові слова:
соціум, інформація, комунікація, джерело, суспільні зв'язкиАнотація
Досліджуються деякі аспекти вчення про джерело — феномен культури, який має принципове значення для гуманітарного та суспільного знання. Ці знання допомагають людині, що вирішує власні, конкретні, життєві проблеми — політичні, економічні, професійні, національні, родинні — привернути до їх розв’язання досвід, накопичений людством. Джерелознавство, досліджуючи джерела, створені у часі та просторі, вивчає систему відносин: людина — твір — людина. Ця тріада відбиває загальнолюдський феномен: одна людина спілкується з іншою не безпосередньо, а опосередковано, за допомогою твору, створеного іншою людиною, що відображає її особу, її епоху, її соціальне середовище.
Посилання
Berkov P. N. Stat'i po bibliograficheskoj jevristike / P. N. Berkov. — M. : Izd–vo ROU, 1996. — 160 s.
Rusina Ju. A. Istorija i teorija istochnikovedenija. Istochniki otechestvennoj istorii HH veka: kurs lekcij: ucheb. posobie dlja studentov, obuchajushhihsja special'nostjam «Istorija», «Istoriko–arhivovedenie», «Dokumentovedenie i dokumentacionnoe obespechenie upravlenija» / Ju. A. Rusina; Ural. gos. un–t im. A. M. Gor'kogo. — Ekaterinburg: Izd–vo Ural. un–ta, 2008. — 168 s.
Shmidt S. O. Put' istorika. izbr. tr. po istochnikovedeniju i istoriografii / S. O. Shmidt. — M. : RGGU, 1997. — 612 s.
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права