Вплив структурних особливостей на поведінку залізовуглецевих сплавів ледебуритного класу в процесі гарячої деформації
Ключові слова:
білі чавуни, евтектика, пластичність, легування, карбідне перетворення, рекристалізація, прокаткаАнотація
Детально показано вплив фазових перетворень, що відбуваються у карбідах залізовуглецевих сплавів евтектичного типу, на їх поведінку при обробці тиском. До таких сплавів відносять сталі карбідного класу та білі чавуни.
Розглянута роль карбідних перетворень в підвищенні або зниженні технологічної пластичності економнолегованих білих чавунів. Показано, що використання фазових переходів в метастабільних карбідах дозволяє в декілька разів підвищити пластичність матеріалів, що складно деформувати, та забезпечити їх успішну обробку тиском в промислових умовах.
Посилання
Mironova T. M. Struktura i svojstva deformiruemyh chugunov / T. M. Mironova, V. Z. Kucova. — D. : Driant, 2009. — 190 s.
Gorelik S. S. Rekristallizacija metallov i splavov / S. S. Gorelik. — M. : Metallurgija, 1978. — 568 s.
Mironova T. M. Upravlenie formirovaniem struktury v belyh ledeburitnyh chugunah na razlichnyh jetapah deformacionnogo peredela / T. M. Mironova, M. M. Rjabchij // Metallurgicheskaja i gornorudnaja promyshlennost'. — 2008. — № 4. — S. 79–81.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права