Підвищення властивостей будівельної низьковуглецевої сталі 10Г2ФБ після деформації у міжкритичному інтервалі температур та прискоренного охолодження
Ключові слова:
будівельна низьковуглецева сталь, міжкритичний інтервал температур, деформація, прискорене охолодження, міцність, в'язкістьАнотація
У перебігу експерименту дослідили структуру та механічні властивості сталі 10Г2ФБ після деформації за різних температур у міжкритичному інтервалі та прискореного охолодження. У результаті встановлено, що після охолодження мікроструктура зразків дослідженної сталі складається із суміші фериту, бейніту, мартенситу та невеликої кількості залишкового аустеніту. Залежно від обраної температури кінця деформації у міжкритичному інтервалі та подальшого охолодження співвідношенння цих складових структури різне, що, відповідно, впливає на властивості сталі. Висока міцність та в'язкість сталі досягаються у вузькому діапазоні температур (810–770ºС).
Посилання
Bernshteyn M. L. Termomekhanicheskaya obrabotka metallov i splavov : ucheb [v 2 t.]. / M. L. Bernshteyn. — M. : Metallurgiya, 1968. — 1172 s.
Bernshteyn M. L. Termomekhanicheskaya obrabotka metallov i splavov: ucheb. / М. L. Bernshteyn, V. A. Zamovskiy, L. М. Kaputkina. — M. : Metallurgiya, 1983. — 480 s.
Bolshakov V. I. Uprochnenie stroitelnykh staley: ucheb. / V. I. Bolshakov. — D. : Sich, 1993. — 332 s.
Starodubov K. F. Termicheskoe uprochnenie prokata: ucheb. / K. F. Starodubov, I. G. Uzlov, V. Ya. Savenkov i dr. — M. : Metallurgiya, 1970. — 368 s.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права