МТеоретичні передумови формування концепції «особистого простору» в архітектурі житлового середовища
Ключові слова:
особистий простір, персональний простір. буферна зона тіла, контактна і безконтактна зона, людський масштаб.Анотація
Розглянуті основні теоретичні передумови формування концепції «особистого простору» розкрито основні аспекти формування просторових потреб людини на фізичному і психологічному рівнях взаємодії з простором.
Посилання
Иовлев В. И. Экологические основы формирования архитектурного пространства (на примере Урала). Автореф. дисс. на соис. уч. ст. док. арх. М., 2008. – 38 с.
Иконников А. В. Пространство и форма в архитектуре и градостроительстве. – М. : КомКнига, 2006. – 352 с.
Рябушин А. В. Развитие жилой среды. Проблемы, закономерности, тенденции. – М. : Стройиздат, 1976. – 381 с.
Уткин М. Ф., Шимко В. Т. Архитектурно-дизайнерское проектирование жилой среды (городская застройка): учеб. пособие. – М. : Архитектура-С, 2010. – 204 с.
Шубенков М. В. Структурные закономерности архитектурного формообразования. : учеб. пособие. – М. : Архитектура-С, 2006. – 320 с.
Арнхейм Р. Динамика архитектурных форм. – М. : Стройиздат, 1984. – 191 с.
Панеро Д., Зелинк М. Основы эргономики. Человек, пространство, интерьер. Справочник по проектным нормам. Издание – 2006.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права