Архітектурно-просторовий аналіз пам'яток фортифікації ХVII ‒ ХVIII ст., Центральної та південно-східній Україні
Ключові слова:
Фортеці ХVII ‒ ХVIII ст., Довгострокова фортифікація, типологія фортець, архітектурно-просторова композиція фортець.Анотація
У статті зроблена спроба зробити найбільш загальну класифікацію фортифікаційних споруд ХVII ‒ XVIII ст., Провести аналіз розвитку в містобудівному, типологічному, архітектурно-просторовому, конструктивно-технічному і художнім аспектах фортифікаційних споруд ХVII ‒ ХVIII ст, а також розробити рекомендації щодо збереження та експонування фортець.
Посилання
Тимофеенко В. И. Города Северного Причерноморья во второй половине XVIII в. – К. : Наукова Думка, 1984.
Вечерский В. В. Спадщина містобудування України. – К. : НДІТІАМ-Головкиївархітектура, 2003. – 560 с.
Вечерський В. В. Архітектура й містобудівна спадщина доби Гетьманщини. Формування, дослідження, охорона. К. : НДІТІАМ- Головкиївархітектура, 2001. – 350 с.
Яковлев В. В. История крепостей / Яковлев В. В. – М. : ООО «Фирма «Издательство АСТ»», 2000. – 400 с
Бунин А. В. История градостроительного искусства. – т 1. – М., 1953.
Шперк В. Ф. История фортификации. – М. : ВИА, 1957.
Энгельс Ф. Фортификация «New American Cyclopedia», 1860. – т. VII, С. 612 – 622.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права