Можливості використання сонячної енергії для опалення та гарячого водопостачання будівель у північних широтах
Ключові слова:
потенціал сонячної енергії, сонячні колектори, порідний бункер, гаряче водопостачання, система опалювання, моделюванняАнотація
Вибір альтернативних джерел енергії показує, що сонячна енергія наразі є найбільш перспективною, але вона до цих пір вимагає модернізації, оскільки її використання без додаткових джерел енергії, як правило, недоцільне. Проведений аналіз моделювання роботи сонячних колекторів із різними додатковими джерелами енергії показав ефективність їх роботи навіть у північних широтах, але для того, щоб забезпечити житлові будинки такою системою потрібні великі капітальні витрати.
Посилання
Имбаби М. С., Муссет А. Гибридный проект солнечного отопления и вентиляции в Монмунске // Построение и окружающая среда. – 1995. – Вып. 30. – С. 91 – 98.
Имбаби М. С., Гордон Р. Турбулентная модель потока воздуха в помещении гибридной солнечной системы отопления и вентиляции, в европейской конференции о сохранении энергии и внутреннего климата помещений // Строительство и окружающая среда – 1994. – Вып. 24. – С. 131 – 135.
Сабади П. Р. Солнечный дом / Пер. с англ. Н. Б. Гладковой. – М. : Стройиздат, 1981.– 113 с.
Дан П. Д., Рей Д. А. Тепловые трубы: Пер. с англ. – М. : Энергия, 1979. – 272 с.
Лабейш В. Г. Нетрадиционные и возобновляемые источники энергии. – СПб. : СТЗУ, 2003. – 179 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права