Національне виховання в умовах транснаціонального Болонського процесу
Ключові слова:
Болонський процес, Зона європейської вищої освіти, університет, самоврядування, виховання, патріотизм, відповідальність, освіта, студентиАнотація
У статті розглядається завдання виховної роботи у вищих навчальних закладах, яке полягає у переконанні молоді, зокрема, студентської в тому, що тільки від неї залежить створення такої країни, якою можна пишатися. А Болонський процес – лише зручна нагода, щоб зайвий раз задуматися на тим, які виклики й небезпеки постають перед нашим суспільством у разі, якщо йому не вдасться виховати покоління людей, що здатні взяти на себе відповідальність за долю своєї держави.Посилання
Абрамчук О. В. Патріотичне виховання студентів вищих технічних навчальних закладів: монографія. – Вінниця, 2008. – 137 с.
Бех І. Д. Виховання особистості : У 2-х кн. Кн. 2. : Навч.-метод. посіб. – К. : Либідь, 2003. – 344 с.
Болонський процес: Документи / Укладачі: З. Г. Тимошенко, А. М. Грехов, Ю. А. Гапон, Ю. І. Палеха. – К. : Вид-во Європ. ун-ту, 2004. – 169 с.
Болонский процесс //wikipedia.org.ru
Воспитательный процесс в высшей школе: его эффективность: Социологический аспект / Якуба Е. А. и др. – К. : Вища школа, 1998. – 273 с.
Гнугель Я. Б. Виховна робота в сучасних умовах: Теорія й методика. – Тернопіль: Астон, 1998. – 262 с.
Думки, підказані серцем. Роздуми про виховання студентської молоді: нариси / ідея та загл. ред. М.В. Полякова; авт.-упоряд.: В. В. Іваненко, Н. П. Олійник. – Д. : Вид-во ДНУ, 2011. – 262 с.
Коновалова Х., Рафал А. «Мозги» по-прежнему спасаются бегством // Сегодня. – 2010. – 20 янв.
Проблеми гуманізації освіти в контексті трансформації вищої школи України: Монографія / За ред. Т. І. Власова. – Д. : Арт-Прес, 2008. – 232 с.
Пути реализации воспитательного потенциала вуза: методология, методика, опыт / В. С. Багиров и др. – Х. : Вища школа, 189 с.
Сухомлинский В. А. Избр. произв. : В 5-ти т. – К. : Рад. школа, 1979. – Т. 2. – 456 с.
Топчий Л. В. Проблемы формирования политической зрелости студентов. – М. : Высш. школа, 1991. – 157 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права