Запровадження Болонського процесу у ВНЗах України.
Ключові слова:
Болонський процес, вища освіта, бакалавр, магістратура, ECTS-кредит, модульАнотація
Болонський процес – процес зближення і гармонізації систем освіти країн Європи з метою створення єдиного європейського простору вищої освіти. Прийнятий в Україні Болонський процес відрізняється від Болонського процесу в інших європейських країнах. Проведений аналіз функціонування цього процесу показав, що він хороший в освіті, але не досить ідеальний.
Посилання
Закон України від 17 січня 2002 р. № 2984-III «Про вищу освіту» // Матеріали Верховної Ради України. – 2002.
Наказ Міністерства освіти і науки України від 20 жовтня 2004 р. № 812 «Про особливості впровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу».
Наказ Міністерства освіти і науки України від 23 січня 2004 р. № 48 «Про проведення педагогічного експерименту з кредитно-модульної системи організації навчального процесу.
Тимчасове положення Придніпровської державної академії будівництва та архітектури про організацію навчального процесу за кредитно-модульною системою. – Д. : ПДАБА, 2005. – 12 с.
Кривчик Г. Г. Вища школа і Болонський процес: Конспект лекцій. – Д. : ПДАБА, 2007. – 30 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права