Болонський процес і реформування вищої освіти України
Ключові слова:
Болонська декларація, Болонський процес, кредитна система, кредит, кредитно-модульна система, бакалавр, спеціаліст, магістр, доктор філософіїАнотація
Упровадження Болонської системи освіти в Україні супроводжується проблемами несумісності традиційної української системи з новітньою. Більшість засад Болонської декларації не реалізовано на практиці в нашій країні. Інноваційні системи вищої освіти потребують подальшого впровадження обґрунтованих інституційних реформ. Розвиток інтелектуального потенціалу України вимагає корінних змін взаємовідносин між наукою, державою і ринком. Болонська система вигідна для країн високорозвинених. І доки в нас не будуть вирішені економічні й суспільно-політичні питання, Болонська система навряд чи реалізується.
Посилання
Балакірєв М. Реалії Болонського процесу / Харків. нац. ун-т ім. В. Каразіна. – Х., 2006.
Каленюк І., Корсак К. Рух Європи до суспільства знань: Болонський процес і Україна // Вища освіта України. – 2004. – № 3. – С. 27.
Мовчан В. Освіта в контексті глобалізаційних процесів: моральні аспекти // Філософсько-антропологічні студії’2008. – К. : Стилос; Д. : ДНУ,2008. – С. 161-167.
Сбруєва А. Недоліки сучасних освітніх реформ // Шлях освіти. – 2005. – № 2. – С. 16.
Шинкарук В. Основні напрями модернізації структури вищої освіти України // Офіційний сайт Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України. – Режим доступу : http://www.mon.gov.ua
Білик Д. Болонський процес в Україні – болючий процес. – 2010. – Режим доступу : http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5091846,00.html
Аналітичний звіт «Особливості зовнішньої трудової міграції молоді в сучасних умовах» / Держ. ін-т проблем сім’ї та молоді. – К., 2003.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права