До визначення граничних елементів у рамках моделі водонасиченого грунтового шару кінцевої товщини
Ключові слова:
граничні елементи, осідання, матриця, модель, фільтраційна консолідація, пружне водонасичене підставуАнотація
У рамках розрахункової схеми шару кінцевої товщини отримано функції впливу матриці піддатливості методу граничних елементів. Розглянуто модель основи у вигляді пружного ізотропного водонасиченого середовища. Для опису реологічних властивостей основи використано теорію старіння. Сфера застосування отриманих у роботі результатів ‒ визначення НДС ґрунтових основ і розташованих на них фундаментів при постійному або зовнішньому навантаженню, що повільно змінюється в часі.
Посилання
Демидович Б. П., Марон И. А. Основы вычислительной математики. ‒ М. : Hаука, 1966. ‒ 664 с.
Зарецкий Ю. К. Теория консолидации грунтов. ‒ М. : Наука, 1967. ‒ 270 с.
Корн Г., Корн Т. Справочник по математике. ‒ М. : Наука, 1974. ‒ 840 с.
Крауч С., Старфилд А. Методы граничных элементов в механике твердого тела. – М. : Мир, 1987. – 328 с.
Новацкий В. Теория упругости. ‒ М. : Мир, 1975. ‒ 872 с.
Шаповал А. В. Алгоритм расчета напряженно-деформированного состояния обладающих свойством ползучести водонасыщенных грунтовых оснований методом граничных элементов // Будівельні конструкції: Міжвідом. наук.-тех. зб. – Вип. 65. ‒ К. : НДІБК, 2006. ‒ С. 305 ‒ 310.
Шаповал А. В., Шаповал В. Г., Капустин В. В. Метод граничных элементов в задачах определения НДС водонасыщенных грунтовых оснований, обладающих свойством ползучести. // Вісник Дніпропетр. нац. ун-ту залізн. трансп. ім. акад. В. Лазаряна. ‒ Вип. 14. ‒ Д. : вид ДНУЗТ, 2007. – С. 220 ‒ 224.
Шаповал А. В. Особливості взаємодії водонасичених основ, що мають властивість повзучості, з будинками і спорудами. Автореф. канд. дис. ‒ Д. : ПДАБА, 2007. ‒ 24 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права