Виховання професійної культури студента-архітектора через засвоєння архітектурної термінології
Ключові слова:
терміносистема, виховання професійної культури, практичне володіння фаховою українською мовоюАнотація
Проаналізовано терміни, які використовують архітектори у своїй професійній діяльності, та доведено необхідність виховання професійної мовленнєвої культури через засвоєння професійної термінології.
Посилання
Баллі Ш. Французька стилістика. − М., 1961. − С. 144.
Гінзбург М. Система правил українського ділового та наукового стилю //Українська мова: наук.-теорит. Жур. Ін-ту укр. мови НАНУ. – 2006.– № 2. – С. 30 − 42.
Євсєєва Г. П. Словник культурологічних термінів. – Д. : ПДАБА, 2006. – 96 с.
Ілюстрований словник архітектурних термінів / Т. М. Климонюк, В. І. Проскуряков, Х. І. Ковальчук. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2010. − 180 с.
Кияк Т. Основи термінотворення. Семантичні та соціолінгвістичні аспекти / А. С. Д'яков, З. Б Куделько. − К. : Вид. дім КМА, 2000. − 270 с.
Кочан І. Динаміка і кодифікація термінів з міжнародними компонентами у сучасній українській мові. Монографія. – Львів, Вид. центр ЛНУ, 2004. – 520 с.
Моргунюк В. Про деякі вимоги до термінів, встановлені ДСТУ 3966-2000 // Вісник: Пробл. укр. термінології. – Львів, 2002. – № 453. – С. 194 – 202.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права