Особливості поведінки вертикальних сталевих циліндричних резервуарів при вітровому навантаженні
Ключові слова:
напружено-деформований стан, вітрове навантаження, циліндрична оболонка, стійкістьАнотація
Розглянуто особливості поведінки сталевих вертикальних циліндричних резервуарів; що використовуються для зберігання нафти та нафтопродуктів; за дії вітрового навантаження. Наведено результати аналізу напружено-деформованого стану резервуарів; результати лінійного та нелінійного розрахунків стійкості. Надано рекомендації щодо урахування вітрового навантаження в оцінках стійкості резервуарів.
Посилання
Андреев Л. В. Устойчивость оболочек при неосесимметричной деформации / Л. В. Андреев, Н. И. Ободан, А. Г. Лебедев. – М. : Гл. ред. физ.-мат. лит., 1988. – 207 с.
Егоров Е. А. Исследования и методы расчетной оценки прочности, устойчивости и остаточного ресурса стальных резервуаров, находящихся в эксплуатации / Е. А. Егоров – Д. : Навчальна книга, 2002. – 95 с.
Резервуари вертикальні сталеві для зберігання нафти і нафтопродуктів з тиском насичених парів не вище 93,3 кПа. Відомчі будівельні норми України: ВБН В.2.2-58.2-94. – Офіц. вид. – К. : Держкомнафтогаз, 1994. – 98 с.
Система обеспечения надежности и безопасности строительных объектов. Нагрузки и воздействия. Нормы проектирования: ДБН В.1.2-2:2006. – К. : Минстрой Украины, 2006. – 78 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права