Із витоків столітньої історії будівельної освіти в Катеринославі – Дніпропетровську
Ключові слова:
будівельна освіта, будівельна освіта Дніпропетровщини, історія Дніпропетровщини, історія освітиАнотація
Постановка проблеми. Сьогодні науковий потенціал України не повною мірою використовується для вирішення складних соціально-економічних проблем, які постали перед нею. За таких умов надзвичайно важливим бачиться використання історичного досвіду. Особливо це стосується періоду 20‑30-х років ХХ ст., коли відбувалися становлення сучасної науки і формування національної інтелігенції, пов’язане в першу чергу із заснуванням і функціонуванням національної вищої освіти.
Цей історичний досвід необхідно глибоко вивчати і враховувати нині у реформуванні національної науки, в залученні інтелігенції, в тому числі технічної, у процеси перебудови українського суспільства. Наука України має славну історію, вагомі здобутки, всесвітньо відомі наукові школи, міцні традиції зв’язків із виробництвом.
Нагальною потребою сьогодення є така реконструкція минулого, яка дозволить об’єктивно і неупереджено показати дійсний внесок у розвиток науки українських учених. Перед сучасними істориками науки стоїть завдання розкрити «білі плями» в історичних подіях, відродити забуті імена діячів науки і культури та показати їх справжнє місце в історії науки і техніки, а також створення нової, правдивої історії української науки і техніки. Дослідження цієї проблеми має велике значення: воно сприятиме відновленню повноти історичної пам’яті, поверненню духовних надбань, вилучених, сфальсифікованих або замовчуваних протягом понад сімдесят років; допоможе активізувати процес реформування сучасної вітчизняної науки, а також дасть змогу їй посісти гідне місце в українському суспільстві.
Розбудова української держави, забезпечення її соціально-економічного поступу потребує нового покоління науковців, без яких неможлива інтеграція України у сучасне цивілізоване суспільство.##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство роботи та передають журналу право першої публікації на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, яка дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право самостійно укладати додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження наукової роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу передбачає можливість розміщення авторами рукопису в мережі Інтернет (наприклад, у електронних сховищах інформації або на веб-сайтах), оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).
Договір про передачу авторського права